» Registrace «

Všechny položky jsou povinné.

Podmínky účasti

Jaké exponáty chceme veřejnosti představit?

Vynálezy mají být především inteligentně humorné a humanistické v duchu „vynálezce“ Járy Cimrmana. Do sbírky rozhodně nebude zařazeno nic hrubého, sprostého nebo urážlivého.

Jak uvedl Zdeněk Svěrák při loňském vyhlášení sbírky: „Zdůraznil jsem tu však, jaký byl Jára vynálezce. Že tyto předměty musí lidem sloužit. Nesmí to být věci, které jim škodí. Jsme zvědaví, kolik se jich sejde a budeme exponáty přísně prosívat.“

Porota také ocení, když vezmete v úvahu dobu, kdy Jára žil, a způsob, jakým myslel. Inspiraci třeba najdete i přímo doma – když prohledáte půdu nebo probádáte zažloutlé rodinné archivy. Možná, že tam objevíte něco natolik znamenitého, že by se to náramně vyjímalo i v pozůstalosti samotného Járy Cimrmana.

Ohodnotíme i Váš literární talent...

Každý předmět musí být doprovázen textem „Příběh mého vynálezu (objevu, nálezu…)“. Jde nám o krátkou charakteristiku, která všem osvětlí, jak a proč vynález nebo objev vznikl, případně kde a za jakých okolností jste artefakt nalezli. Žádáme Vás o vkládání stručných textů v rozsahu několika vět až jedné stránky. Nezapomínejte, že velký význam má už samotný název, který pro vynález zvolíte.

A případně též multimediální kreativitu

Jelikož jsme od Cimrmanových dob přece jen (alespoň technicky) trochu pokročili, nabízí Vám webová stránka sbírky ještě další možnosti: Svůj vynález můžete okomentovat v audionahrávce, a prostřednictvím YouTube je možné dokonce připojit videoklip. V něm můžete vynález představit přímo v akci, ukázat sebe samé v zápalu vynalézání nebo třeba zrekonstruovat situaci, která vedla k nenadálému objevu cimrmanovského předmětu.

Jak přidat vynález

Systém těchto stránek je natolik prostý, že používat jej mohou úspěšně i lidé na podstatně nižším stupni geniality, než jakým se vyznačoval nedostižný J. C.

Klikněte jednoduše na odkaz „Přidat vynález“ a do příslušných polí napište nebo vložte název, anotaci a popis vynálezu. Text „Příběh mého vynálezu“ by se měl octnout v poli Popis. Dále připojíte fotografii předmětu a nepovinně můžete přidat i zvuk nebo video. Videa je nutno nejprve umístit na server YouTube – na stránky sbírky se vkládá pouze odkaz. Nakonec klepnete na tlačítko „Vložit“ a Váš vynález se objeví na skrytém seznamu nových vynálezů. Jakmile se přesvědčíme, že neporušuje pravidla, bude prezentován široké veřejnosti – tedy každému, kdo na našich stránkách klikne na odkaz „Sbírka vynálezů“.

Tým Oslav Prahy přeje všem vynálezcům a objevitelům hodně štěstí!

Jméno
Příjmení
E-mail
Adresa
Město
PSČ
Telefon
Uživatelské jméno zvolte si uživatelské jméno – max. 25 znaků
Heslo zvolte si heslo – min. 5, max. 15 znaků
Potvrzení hesla
© Copyright 2010 NedomYsleno ČR, Všechna práva vyhrazena. | Webové stránky od AiVision s.r.o.
Počítadlo.cz